Етапи професійного ремонту турбокомпресорів
Транспортні засоби з дизельним двигуном внутрішнього згоряння обладнані системою автоматичного управління турбіною. У випадку, коли одна з деталей виходить з ладу, автомобільний турбокомпресор припиняє роботу. У такій ситуації потрібно діагностика і відновлення транспортного засобу.
Діагностика — перший етап відновлення турбокомпресора
Перш, ніж приступити до ремонту і відновлення автомобільної турбіни, варто провести діагностику. Цей етап не можна пропускати за таких причин:
-
виявлення проблеми;
-
розробка плану проведення відновлення;
-
визначення вартості робіт;
-
складання рекомендацій для подальшої профілактики.
Після завершення заходів з діагностики автомобільного турбокомпресора можна приступати до ремонту і відновленню.
Ремонт і відновлення автомобільних турбін
Ремонт і відновлення автомобільних турбін відбувається тільки при використанні спеціалізованого обладнання, тому роботи проводяться лише фахівцями.
Ремонт і відновлення автомобільних турбін відбувається в 9 етапів:
-
розбирання турбокомпресора;
-
виявлення проблеми;
-
чистка;
-
сам ремонт;
-
проведення токарних робіт;
-
балансування елементів;
-
збірка в картридж;
-
остаточна балансування;
-
завершальна складання.
Розбір автомобільного турбокомпресора відбувається шляхом зняття складових частин та їх аналізу.Виявлення неполадок візуальним способом і за допомогою спеціальних приладів дозволяє швидко і надійно визначити причину порушення роботи автомобільної турбіни.
Одна з причин, по якій необхідний ремонт турбокомпресора — забруднення. Тому в першу чергу, необхідно провести чистку деталі ультразвуковим або піскоструминним способом. Такі методи чищення ефективно справляються зі складною геометрією автомобільної турбіни.
Після чищення — несправність стає більш помітною, саме час приступити до ремонту і відновленню турбокомпресора. На цьому етапі відбувається виявлення і усунення дефектів деталей, підбір комплектуючих, які потребують заміни.
Після завершення попереднього пункту приступають до токарних робіт — розточують корпус автомобільного турбокомпресора і проводять шліфування ротора.
Від якості балансування автомобільної турбіни залежить якість ремонту і відновлення. На спеціалізованих стендах відтворюють робочі умови турбокомпресора. Проміжна діагностика відбувається в два етапи: балансування ротора і балансування компресорного колеса.
Після попередньої балансування та діагностики, частини турбін збирають і змазують, після чого приступають до наступного етапу.
На стендах проводять повторну балансування турбіни після складання. На цьому етапі використовують два види діагностики: на низьких і високих оборотах. Такий метод дозволяє визначити правильність складання і підкоригувати баланс, який порушений при розбиранні.
Завершальний етап збірки полягає у вигинанні різних елементів в робочу систему турбокомпресора. Після цього можна встановлювати автомобільну турбіну в мотор і користуватися транспортним засобом.
Де проводити ремонт і діагностику автомобільних турбін
Діагностику, ремонт і відновлення автомобільного турбокомпресора слід довіряти виключно професіоналам. Наша компанія надає гарантію на всі роботи, які проводяться з автомобілем, терміном на рік без врахування пробігу. Сума за послуги визначається в момент консультації і не змінюється після завершення робіт